1961. június 9-én született Michael J. Fox, a Vissza a jövőbe-trilógia sztárja. A színészt egyszerűen csak imádni lehet!
Michael J. Fox első szerepét 17 évesen kapta a Leó és én című kanadai sorozatban, ahol egy 12 éves kissrácot alakított. 18 évesen Los Angelesbe költözött, ahol három évig nagy szegénységben élt. Az 1982-es év jelentette a fordulópontot karrierjében, amikor rá osztották Alex P. Keaton szerepét a Családi kötelékek című sorozatban, és ez a karakter meghozta számára az ismertséget.
1985-ben kapta meg Marty McFly szerepét Robert Zemeckis Vissza a jövőbe című sci-fi vígjátékában, és ezzel egycsapásra világhírűvé vált. 1988-ban feleségül vette Tracy Pollan színésznőt. Közben leforgatta a Vissza a jövőbe második és harmadik részét, majd olyan filmekben játszott, mint a Dupla vagy semmi, a Doc Hollywood és a Jobb ma egy zsaru, mint holnap kettő.
A színész négy gyermek – Sam Fox, Esme Fox, Aquinnah Fox, és Schuyler Fox – büszke édesapja. Foxnál 30 éves korában diagnosztizálták a fiatalkori Parkinson-kórt. Jelenleg is adományokat gyűjt, és lobbizik a Michael J. Fox Parkinson Alapítvány részére, amelynek célja a betegség gyógymódjának kutatása. Legtöbb idejét ma már családjával tölti, de néha még vállal szerepeket, főleg szinkronizál – többek közt ő az ő hangján szólal meg Stewart Little, a kisegér. Tavaly jelent meg életrajzi filmje, a Still – Michael J. Fox élete.
Vissza a jövőbe relikviák:
Csaknem 100 ezer dollárért (26 millió forintért) kelt el egy önbefűzős Nike-cipő még 2018-ban, amelyet Michael J. Fox viselt a Vissza a jövőbe című film folytatásában.
A bal lábra való sportcipő a magától bekötődő Nike Air Mags-modell egyik darabja volt. Az 1989-ben készült filmben Marty McFly (Fox) és Doki (Christopher Lloyd) 2015-be, a jövőbe utazik, ahol a cipők önműködően fűződnek be.
A fél pár cipőt 92 100 dollárért vásárolta meg egy gyűjtő az eBay árverésén, a bevétel Fox Parkinson-kutatással foglalkozó alapítványát támogatta. Fox 2000-ben hozta létre az alapítványt.
Az önbefűző modellre a Nike 2013-ban adta be a szabadalmi kérelmet.
Fotó: Puzzlepix