Ez a dal lehetne Skócia vb-himnusza

2026.06.11. - 10:00
A skót Belle and Sebastian az "It Only Takes One Lion" című dallal fokozza tovább a foci-vb-lázat.
Ez a dal lehetne Skócia vb-himnusza

A dalt Skócia Dániával szembeni 4–2-es selejtezőgyőzelme után írták, és a londoni Royal Albert Hall színpadán mutatták be jubileumi világturnéjuk keretében.

Az új szerzemény egy reményteljes himnuszból tempós, vonósokkal tarkított diszkópopba vált át, a zenekar jellegzetes humorával és stílusával zenébe öntve a mérkőzéseket övező izgatott várakozást. A felvétel producere Pete Ferguson, vagyis Wuh Oh volt.

“Ez egy személyes alkotás arról, milyen volt az elmúlt ötven évben követni a skót válogatott viszontagságait” – mondta Stuart Murdoch, az együttes frontembere. “A dal igyekszik megragadni azt az élményt, ahogy az egész ország követi Skócia csapatát.”

A Belle and Sebastian idén tavasszal és nyáron folytatja világkörüli turnéját, amellyel első két korongjuk, a “Tigermilk” és az “If You’re Feeling Sinister” című lemezek megjelenésének 30. évfordulóját ünneplik: a zenekar az ikonikus albumokat teljes egészében előadja a kétnapos koncertekkel operáló turnén Európa, Észak-Amerika, Mexikó, Ausztrália, Szingapúr és Japán koncerthelyszínein. A körút brit állomásáról így írt a The Times: “egy örömteli, ötcsillagos 30. születésnapi koncert (…) Ez a varázslatos zenekar valósággal elvarázsolta az új generációt”.

Stuart Murdoch 2024-ben jelentette meg debütáló regényét, a Nobody’s Empire-t, amelyet a Guardian “ragyogóan megírtként” emlegetett. A zenekar pedig 2023-ban adta ki legutóbbi, “Late Developers” című lemezét.

📷Anna Isola Crolla