Köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat!

2025.05.04. - 08:00
Idén május ​4-é​n ünnepeljük az anyák napját. A különböző országokban más és más napokon tartják, Magyarországon május első vasárnapján
Köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat!

Idén se feledkezzünk meg virággal, kedves meglepetéssel köszönteni édesanyánkat, nagymamáinkat – ha még megtehetjük..​. És ne csak a mai napon mondjuk el nekik milyen fontosak a számunkra!

Az anyák ünneplésének története az ókori Görögországba nyúlik vissza. Akkoriban tavaszi ünnepségeket tartottak Rheának az istenek anyjának, és vele együtt az édesanyák tiszteletére. A történelem során később is voltak olyan ünnepek, amikor az anyákat is felköszöntötték.

Magyarországon 1925-ben a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tartotta az első ünnepet, a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva. – írja a Wikipedia.

Noha csak egy ilyen nap van egy évben, de ne feledjük, az év minden napja is kevés hálánk kifejezésére.
Reméljük mindannyian megtaláljuk a módját annak, hogyan tudjuk a megszokottól eltérő formában felköszönteni az édesanyáinkat, nagymamáinkat – nem csak a mai napon!

📷 Pixabay