Nem tudjuk vajon a tyúk vagy a tojás volt-e előbb, az viszont biztos, hogy ma van a Tojás Világnapja! Ezen a napon bizony nem érdemes kihagyni a tojásos reggelit – vagy akár ebédet, vacsorát.
A tojás világnapját 1996 óta ünneplik október második péntekén. Az IEC (International Egg Commission) bécsi kongresszusán határozták el a világnap létrehozását annak érdekében, hogy a tojás jótékony hatásairól széles körben terjesszék az ismereteket.
A tojás vitathatatlanul az egyik legrégebbi étel, amelyet az ember ismer, és a mai napig fontos szerepet játszik életünkben és egészségünk megőrzésében.
Évente 2,3 milliárd darab tojást fogyasztanak el Magyarországon, ami egy személyre vetítve 240 darabot tesz ki – üzente a Magyar Tojóhibrid-Tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége (Tojásszövetség) a pénteki tojás világnap alkalmából (via MTI)
Neked melyik a kedvenc tojásos ételed?
Fotó: Pexels/Yusuf Arslan