A Trinidad és Tobagóból induló kezdeményezést a férfiak világszerte üdvözölték: az Amerikai Egyesült Államokban, Európában, Afrikában, Ázsiában és a Karibi térségben is gyorsan népszerűvé vált. Magyarországon 2009-től szerveznek a nemzetközi férfinaphoz köthető rendezvényeket.
1999-ben a UNESCO nevében Ingeborg Breines, a Women and Culture of Peace program vezetője üdvözölte a kezdeméynezést, és úgy nyilatkozott, hogy „ez egy kiváló ötlet, ami a nemek közti egyensúlyt szolgálja” Hozzátette, hogy szervezete örömmel várja az együttműködést a nemzetközi férfinap szervezőivel
A nemzetközi férfinap szervezői a következő célokat tűzték ki:
– Megünnepelni a férfiakat és a fiúkat, hogy elismerésre kerüljön az értékes és pótolhatatlan hozzájárulásuk, melyet a közösségeinkért és a társadalmunkért tesznek.
– Előtérbe kell helyezni a nemek közötti egyenlőséget és szükséges támogatni a nemek közötti kapcsolatokat.
– Ki kell emelni az erőt és a bátorságot, amivel a férfiak a jobb és biztonságosabb közösségi élet kialakításában vesznek részt.
– Pozitív férfi példaképeket kell felmutatni. Itt nem szabad a filmsztárokra és a sportolókra gondolni. Hétköznapi férfipéldák kellenek, akik megtestesítik a mindennapi dolgozó embert, aki egészséges és tisztességes életet él.
📷Getty Images