Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a hírességek által viselt idei ruhaköltemények nagy részén a „csillogás” dominált, és nem a késő-viktoriánus stílus vagy az erre a korra jellemző díszítő elemek. A „Gilded Age” az 1870-1890 közötti időszak, amely az Egyesült Államok ipari és kereskedelmi felemelkedésének érája, a tudományos felfedezések időszaka, az Astorok, a Vanderbilts-ek fénykora, és nem mellesleg, a Vogue alapításának – 1892- ideje.
A több mint 400 vendég közül, akik a szórakoztatóipar, a sport – és a közélet képviselő közül kerültek ki, nagyon kevesen értelmezték jól a Metropolitan Museum dress code-ját. Biilie Eilish viszont azon kevesek közé tartozott, akik a viktoriánus érát idéző ruhában jelentek meg.
Kim Kardashian önbizalmának kulminációjaként, Marilyn Monroe kultikus ruháját viselte, amelyben a színésznő 1962-ben, John F. Kennedy elnök születésnapi partiján énekelte a „Happy Birthday”-t. Az arany színű ruha, amely több millió dollárt ér, sokáig „érinthetetlen” volt, ám Kim Kardashiannak sikerült megszereznie – annak ellenére, hogy szűk volt rá, így nem fért bele, Kim nem adta fel, hogy viselje a MET gálán: 8 kilót dobott le a híres ruhadarab kedvéért.