Modric beérte Messit

2026.06.08. - 14:00
A horvát labdarúgó-válogatott csapatkapitánya a szlovének elleni VB felkészülési találkozón vasárnap 198. alkalommal lépett pályára a nemzeti csapatban, ezzel pedig beérte a szintén 198 válogatottságnál tartó Lionel Messit.
Modric beérte Messit

A statisztikák szerint a két sztárjátékosnál többször csak Cristiano Ronaldo szerepelt a válogatottban, a portugálok támadója 227 mérkőzéssel tartja a világrekordot. A meccsszámukat mindhárman hamarosan növelhetik, mivel nemzeti csapatukkal egyformán ott lesznek a csütörtökön rajtoló és július 19-én záruló világbajnokságon.
A varasdi találkozón, amelyet a horvátok nyertek 2-1-re, a kezdőként pályára lépő 40 éves Modric szerezte a hazaiak vezető gólját, amely karrierjének 29. válogatottbeli találata volt.

A játékmester egyként tagja volt annak az együttesnek, amely nyolc éve ezüst-, négy esztendeje pedig bronzérmet szerzett a világbajnokságon. Az idei lesz az ötödik világbajnoksága.

A horvátok Angliával, Panamával és Ghánával játszanak a vb csoportkörében.

Forrás: MTI

📷Chris Arjoon/Icon Sportswire via Getty Images