Óránként 100 kilométeres sebességgel száguldott a szél a Balatonnál

2025.07.08. - 12:00
A tavi viharjelzési szezon során hétfőn fordultak elő először óránként 100 kilométeres sebességet meghaladó széllökések a tónál.
Óránként 100 kilométeres sebességgel száguldott a szél a Balatonnál

Az idén az átlagosnál jóval kevesebb zivatar volt a Balatonnál, de hétfőn délnyugatról érkező zivatarlánc alakult ki egy lassan mozgó hidegfront mentén – áll a HungaroMet Zrt. tájékoztatójában.

A tó tengelyével párhuzamosan mozgó, egyre erősödő és gyorsuló zivatarcellák dél körül érték el a Balatont, és 12.30-kor már óránként 85 kilométeres széllökést regisztrált a Keszthelyi-öbölben lévő mérőplatform műszere. A zivatarok tovább vonultak és tíz perccel később a szigligeti mérőplatformon már óránként 106 kilométeres széllökések voltak.

A középső medencéhez érve Balatonőszödön 12.50-kor óránként 100 kilométeres szél fújt, majd a vihar belépett a keleti medencébe, ahol Balatonfüreden 13 órakor orkánerejű, óránként 130 kilométeres szélsebességet mért a HungaroMet Zrt. műszere.

A vihar “súlypontja” az északi part fölött haladva Balatonalmádiban okozott óránként 100 kilométeres széllökést, majd Balatonaligánál hagyta el a Balaton térségét óránként 86 kilométeres széllel.

A mérések szerint a legerősebb szél Balatonfürednél fújt, de a zivatarcellákból szinte bárhol lehetett óránként 100 kilométeres sebességet meghaladó széllökés – írták.

Forrás: MTI

📷Getty Images