Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tart a rendőrség a héten

2025.10.06. - 08:00
Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatója szerint, elsősorban a vezetés közbeni telefonálást és a biztonsági öv használatát ellenőrzik.
Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tart a rendőrség a héten

A rendőrség megismétli az idén szeptemberben tartott közlekedésbiztonsági akciót, mert az akkori ellenőrzések negatív tapasztalatokat hoztak: továbbra is sok sofőr tartja vezetés közben a kezében a mobiltelefonját, és a biztonsági öv használatát is többen elmulasztják – írja a police.hu.

A rendőrök október 6. és 12. között Magyarország egész területén elsősorban a menet közbeni mobiltelefon-használatot ellenőrzik majd, valamint minden olyan magatartást, amely elvonja a figyelmet a járművezetéstől, és veszélyezteti a közlekedésbiztonságot.

A Figyelj az útra! elnevezésű akció része az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) által szervezett közlekedésbiztonsági ellenőrzésnek, amelyhez az elmúlt évekhez hasonlóan most is csatlakozott a magyar rendőrség.

Forrás: MTI

📷Getty Images